Podziemne parkingi w centrum Krakowa – dlaczego są potrzebne?

Podziemny parking w centrum miasta

Artykuł partnera.

Z roku na rok na ulicach Krakowa pojawia się coraz więcej samochodów, co niestety nie sprzyja rozładowaniu natężenia ruchu. Kierowcy mają problemy z parkowaniem, co widoczne jest w szczególności w centrum miasta. Nie bez powodu powstaje tu coraz więcej podziemnych parkingów.

Podziemne parkingi w centrum Krakowa to pożądane obiekty!

Podziemne parkingi w centrum Krakowa są niezbędne przede wszystkim dlatego, że ta część miasta jest wyjątkowo zakorkowana. Kraków to jedno z największych miast w Polsce, a także jedno z najczęściej odwiedzanych z uwagi na unikalne zabytki i niezwykłą historię. Atrakcyjnie  usytuowane miejsca postojowe są tu wysoko w cenie, a centrum to oczywiście najlepsza lokalizacja. Dzięki podziemnym parkingom kierowcy nie muszą tracić cennego czasu na szukanie miejsca, w którym mogliby zostawić auto.

Jak wybrać odpowiedni parking w centrum Krakowa?

O wyborze podziemnego parkingu w centrum Krakowa decyduje kilka istotnych przesłanek. Dla kierowców kluczowe znaczenie mają ceny, ilość miejsc postojowych, zabezpieczenia zastosowane w danym obiekcie oraz możliwość rezerwowania miejsca za pośrednictwem internetu. Jak więc widać, jest parę wymogów, jakim musi sprostać podziemny parking płatny. Kraków jest w tym zakresie obsługiwany m.in. przez Grupę Interparking. Zarządzany przez nią parking znajduje się pod Wawelem, bardzo blisko Zamku Królewskiego i Starego Miasta. Liczy 600 miejsc postojowych, a wjazd usytuowany jest od ul. Powiśle. Obiekt czynny jest przez całą dobę przez wszystkie dni tygodnia. W celu zarezerwowania miejsca trzeba wypełnić formularz zamieszczony na stronie usługodawcy.

Podziemne parkingi w centrum Krakowa – jakie mają zalety?

Podziemne parkingi mają sporo zalet. Zdecydowanie ułatwiają parkowanie nie tylko w Krakowie, ale także w innych miastach. Nie ingerują również w miejski krajobraz, w związku czym przestrzeń nad nimi można zagospodarować na wiele sposobów. Poza tym są odpowiednio chronione, więc pozostawione na nich auta są dobrze zabezpieczone przed uszkodzeniami czy kradzieżami.

Author: adminza

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.