Zwiedzanie Gdańska – gdzie wygodnie zaparkować samochód?

Drogowy znak parkingu płatnego w mieście

Artykuł partnera.

Każdego roku do Gdańska przyjeżdżają tłumy turystów. Wielu z nich korzysta z własnego środka transportu, który na czas zwiedzania miasta trzeba gdzieś zaparkować. Jak znaleźć odpowiednie miejsce?

Zwiedzanie Gdańska – gdzie zostawić samochód?

Przyjeżdżając do Gdańska w celach turystycznych warto wybierać na parkowanie lokalizacje w centrum miasta, jak Dworzec Główny Gdańsk. Parking w pobliżu dworca będzie nie tylko łatwy do odszukania przez osoby, które nie mieszkają w Gdańsku, ale też szybko da się z tego miejsca dotrzeć do głównych atrakcji miasta. Od dworca jest blisko do Rynku, Fontanny Neptuna, słynnego Żurawia, zabytkowych kościołów i kamienic, Europejskiego Centrum Solidarności, a do dalej położonych lokalizacji szybko da się dojechać popularną trójmiejską kolejką, która jeden z przystanków ma właśnie na Dworcu Głównym. Parking obsługiwany przez Grupę Interparking ma aż 200 miejsc postojowych i działa przez całą dobę, siedem dni w tygodniu. Ceny są bardzo przystępne dla turystów i zaczynają się od 4 zł za godzinę, a dla zwiedzających przygotowano dodatkowo atrakcyjne promocje. Miejsce postojowe można wygodnie zarezerwować przez internet, a płatności są pobierane przez kasy automatyczne, stojące przy bramce wyjazdowej z parkingu.

Czy płatne parkingi są lepsze?

Pozostawienie samochodu bez żadnego nadzoru może się okazać dla kierowcy bardzo problematyczne, szczególnie gdy chodzi o taką lokalizację jak dworzec kolejowy Gdańsk. Parking płatny zapewnia pełną ochronę, więc podczas zwiedzania Gdańska nie trzeba się przejmować, że auto ktoś ukradnie albo w jakikolwiek sposób uszkodzi. Zresztą darmowych miejsc postojowych w centrum miasta praktycznie nie ma lub są one dostępne jedynie dla osób z określonymi uprawnieniami – nielegalne parkowanie kończy się przeważnie mandatem albo nawet odholowaniem samochodu. Darmowe parkingi położone z dala od centrum będą z kolei mało praktyczne dla turystów, bo i tak trzeba będzie jakoś dojechać do Śródmieścia, by rozpocząć swoje zwiedzanie.

Author: adminza

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.