Jak zorganizować wycieczkę na zwiedzanie Wieliczki z noclegiem w Krakowie?

Zwiedzanie całą rodziną Wieliczki i Krakowa

Zwiedzanie Wieliczki to atrakcja, która kojarzy się nam głównie z wycieczkami szkolnymi. Ale to także świetny pomysł na spędzenie czasu we dwoje, ze znajomymi lub rodziną. Połączenie zwiedzania kopalni soli i zabytków Krakowa zapewnią wiele ciekawych atrakcji dla każdego, niezależnie od zainteresowań. Jak zorganizować zwiedzanie Wieliczki i dojechać tam z Krakowa? Gdzie najlepiej zatrzymać się w Krakowie, by pobyt nie zrujnował Twojego budżetu? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz poniżej.

Zwiedzanie Wieliczki – jak zorganizować wycieczkę?

Kopalnia Soli w Wieliczce to jedna z największych atrakcji Małopolski i jedno z najczęściej odwiedzanych przez turystów miejsc. Nie ma się czemu dziwić. W środku nie tylko zobaczysz, jak wydobywa się sól, ale także poznasz niesamowitą historię tego miejsca i zobaczysz przepiękne komnaty, sale i podziemne jeziorka. Zwiedzanie Wieliczki odbywa się jedną z dwóch tras: Trasa Turystyczna jest pełna zachwycających swoim pięknem miejsc. Idąc tą trasą, zobaczysz m.in. wspaniałą Kaplicę św. Kingi. Druga z dostępnych – Trasa Górnicza pozwoli Ci wejść w buty górnika, by w roboczym stroju móc sprawdzić się w wydobyciu soli. Jedną z atrakcji tej trasy jest Muzeum Żup Solnych.

Osoby, które chcą połączyć zwiedzanie Wieliczki z odkrywaniem zabytków Krakowa, powinny pomyśleć o noclegu w tym mieście. Organizatorzy zwiedzania kopalni soli często oferują odbiór z dowolnego miejsca w Krakowie, a po zwiedzaniu powrót do miasta. Wieliczkę najlepiej zwiedzać z przewodnikiem, który pokaże najciekawsze miejsca, opowie o historii kopalni i jej niesamowitym mikroklimacie. W cenie zorganizowanych wycieczek, oprócz transportu w obie strony, są też oczywiście wliczone: opieka przewodnika, projekcja filmu edukacyjnego i zwiedzanie kopalni.

Gdzie nocować? Jak znaleźć dobry hostel w Krakowie?

Noclegi w turystycznych miejscach często nie należą do najtańszych, a przecież najczęściej są to miejsca, w których tylko bierzesz prysznic, śpisz i ewentualnie jesz kolację i śniadanie. Aby zaoszczędzić na noclegu, ale jednocześnie mieć pewność, że Twój pobyt będzie komfortowy i bezpieczny, warto rozważyć wybór nowoczesnego hostelu w Krakowie.

Podczas wyboru takiego miejsca kieruj się swoimi potrzebami. To, co najważniejsze, to

wygodne miejsce noclegowe blisko najważniejszych atrakcji, dostęp do czystej łazienki i przestrzeni wspólnej z m.in. kuchnią i lodówką. Jeśli zależy Ci na prywatności, warto poszukać takiego hotelu w Krakowie, który w swojej ofercie posiada oprócz pokoi wieloosobowych, także pokoje 1-, 4- czy 6-osobowe. Dzięki takiej konfiguracji rodziny lub grupy znajomych mogą bez obaw zająć jeden pokój, bez konieczności dzielenia się nim z nieznajomymi osobami. Jeśli wybierasz się w podróż w pojedynkę lub we dwoje nie musisz obawiać się dzielenia przestrzeni z innymi osobami. W nowoczesnych hostelach swoje rzeczy możesz spokojnie przechować w zamykanej szafce.

Jeśli zastanawiasz się, jaki hostel w Krakowie wybrać, warto celować w te, nagradzane przez portale, w których oceniają je sami klienci. W 2022 r. użytkownicy portalu Hostelgeeks.com uznali za najlepszy hostel w Krakowie Draggo House. To miejsce, które oferuje swoim gościom doskonałą lokalizację, nowoczesny wystrój i wysoki komfort. Znajduje się tuż przy Rynku Starego Miasta oraz mniej niż kwadrans pieszo od Wawelu. W Pokoje posiadają łączone łóżka, są klimatyzowane, każde łóżko ma wygodny termiczny materac oraz osobistą lampkę i kontakt, by swobodnie móc naładować swoją elektronikę (telefon, laptop czy aparat). Każdy z gości hostelu ma dostęp do darmowego Wi-Fi, czystej pościeli i ręczników, darmowej zamykanej szafki. W części wspólnej znajduje się wyposażona kuchnia oraz telewizor ze Smart TV. Zintegrowany system jednej karty umożliwia Ci otwarcie swojego pokoju, drzwi wejściowych i innych wspólnych przestrzeni za pomocą jednej karty, dzięki czemu jest wygodny i nie ma zagrożenia, że zgubisz którąś z kart lub kluczy dostępowych.

Author: adminza

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.