Gdańsk na wakacje? Sięgnij po jeszcze więcej i zwiedź całe Trójmiasto!

Zwiedzanie Gdańska dzięki wynajętemu samochodowi na kilometry

Gdańsk to miasto najbardziej wyróżniające się w Aglomeracji Trójmiejskiej. Jeśli planujesz wakacje na Pomorzu, z pewnością już błądzisz myślami po urokliwych, klimatycznych uliczkach i porcie. Słynne gdańskie stare miasto warto urozmaicić również innymi atrakcjami. Sąsiadujące z Gdańskiem Gdynia i Sopot również mają wiele do zaoferowania. Zaplanuj ten urlop tak, aby niczego nie pominąć!

Trójmiasto – idealny kierunek na wakacje bez grama nudy!

Gdańsk to miasto o tysiącletniej historii, wypełnione zabytkami i imponującą hanzeatycką architekturą. Odmienny charakter ma pobliski Sopot – od lat funkcjonuje jako kurort i uzdrowisko, ale także centrum rozrywki, gdzie odbywają się jedne z najlepszych dyskotek w regionie. Ten duet dopełnia jeszcze Gdynia jako perła architektury modernistycznej, ale jednocześnie doskonały obszar do obcowania z tutejszą przyrodą. Jak zajrzeć w każde z tych miejsc?

W Trójmieście transport publiczny działa bardzo sprawnie, jednak swobodę i niezależność zwiedza zyskasz wtedy, gdy zdecydujesz się na auto na kilometry. Gdańsk jest doskonałym punktem startowym, jeśli chodzi o rajd po trójmiejskich atrakcjach.

Wynajem auta na kilometry w Gdańsku – gdzie i jak to zrobić?

Popularny w Polsce car sharing zawitał także do stolicy województwa pomorskiego. Jeśli przyjeżdżasz do Gdańska pociągiem, możesz zwiedzać Trójmiasto na kilka sposobów – nic nie stoi na przeszkodzie, aby je ze sobą połączyć. W Gdańsku działa kilku operatorów, u których zarezerwujesz samochód za pomocą specjalnej aplikacji mobilnej. Wystarczy, że pobierzesz ją na telefon, założysz konto i znajdziesz najbliższy ci pojazd o odpowiednich parametrach technicznych.

Nie musisz martwić się opłatami parkingowymi czy ubezpieczeniem – w przypadku wynajmu krótkoterminowego tego typu koszty w pełni pokrywa wypożyczalnia, np. działający w Gdańsku Panek CS. Jako wynajmujący musisz jedynie uregulować płatność za paliwo za rzeczywiste przebyte kilometry.

Czy może być jeszcze lepiej? Tak! Samochód możesz zostawić w dowolnym miejscu w obszarze działania wybranego operatora, jeśli np. na drogę powrotną z celu swojej wycieczki wybierzesz spacer brzegiem Bałtyku.

Materiał zewnętrzny.

Author: adminza

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.